Kui eelarve on väga väike, kas siis ainuke võimalus ongi käsitsi õmmelda?

Otsides lahendust õmblusmasina soetuseks väikese,  ca 100-150 eurose eelarvega, on niiöelda altmineku võimalus suurim...  
Selles hinnaklassis liigub kõige rohkem ütleme otse välja - prügi, ehk masinaid, millega tegelikult ei ole mitte midagi teha, mille tootmine kulutab asjatult ressursse ja mille soetus teeb Sinu rahakotile suurema kulu, kui planeerisid, sest vaja on soetada prügi asemele siiski teine, normaalsem masin.
Vaadates internetipoodides pilte ja kirjeldusi nende "masinate" juures ongi keeruline vahet teha, kui otsid oma elu esimest masinat - pildilt ei saa hästi aru masina mõõtudest, kaalust ega tegelikust võimekusest... Jah, ma näen ja tean selliseid "ühekordseid masinaid", aga ei saa ega tohi välja tuua loomulikult ühtegi neist nimeliselt. Ainus nõuanne on konsulteerida, uurida, pärida ja küsida sealt, kus kogemused olemas. Poodidest, mis on spetsialiseerunud õmblustehnikale, kohtadest, kus osatakse aidata.
Tutvustan siinkohal ühte niiöelda rahakotisõbralikku masinat.
Singer on tänaseks põhimõtteliselt kogu oma mudelirivi ehk tootevaliku uuendanud, see on tootja, kel õmblustehnika vallas on kogemusi juba 170 aastat.
Nüüd on ka niinimetatud odavseerial tuttuued mudelid kõik olemas.
Ei peatu seekord kõige, lihtsakoelisema juures vaid tutvustan veidi asjalikumat võimaluste poolest.
M3505 on üks neist uutest. Karbist välja võttes esmamulje?
See on võrreldes vanade mudelitega selline „nunnu“ - just see sõna ongi kõige õigem, välimuselt selline armas ja kompaktsema mõõduga masin. Disainitud ümara joone ja erksa lisa värvitoonigatooniga.
Kiire pilk masinale ütleb, et masina peal on vähemalt kolm reguleerimisratast, mis tähendab seda, et kõik minimaalselt vajalik on olemas. Niidipingutuse nupp, piste pikkuse muutmise nupp ja ka piste laiuse muutmise nupp! (Muide selle nupu puudumine paljudel odavamasinatel ongi nende üks suur puudus).
Masina esiküljel on mugavaks keeramiseks piisavalt suur pistete valiku nupp ja tagurpidi õmblemiseks kang.
Rohkem „tulesid ja vilesid“ sellisel masinal ei olegi. Pole ka sellise hinnaklassi teistel mudelitel. On ainult kõik esmavajalik.
Masinal on kaasas suur ja hästi selgete joonistega pilt-kasutusjuhend, kõige kiirem ja lihtsam viis aru saada – kuhu ja kuidas niiti panna poolimiseks ja õmblemiseks. Poolimine, see on lihtne, lükka poolimisvarras paremale, poolib ja tagasi õmblusasendisse läheb masin kui poolimisvarras vasakule lükata, ei ole vaja teha kusagil lisaliigutusi nagu varem mõne masinaga.
Pealmine niit, läheb loogiliselt ja nõelasilmast läbi viimiseks on mudelil olemas niidistaja. Hakkama saab igaüks.
Õmblemisel muidugi millegagi ei üllata, teeb täiesti korralikult olemasolevaid pisteid (pikkust saab reguleerida kuni 4mm, laiust kuni 5mm), õmblust lõpetades saab niidiotsad mugavalt katkestada, sest niidinuga vasakul küljel on olemas. See pisike mugavus on taas enamikul nn. odavmasinatel puudu 
Söötehammastikku alla lasta ei saa, kuid nn. eritehnikateks saab siiski kasutada hammastiku peale käivat plaati, see on kaasas.
Kaasas on ka varunõelad, poolid ja vajalikud pressjalad. Ps. Nööpauk on sellel mudelil juba mugavalt ühe-etapiline!
Pressjala tõstja on masina tagaküljel, et sobib nii parema- kui vasakukäelistele kasutada. Olemas on ka vabavars, muidugi üsna lühike, kuid abiks ikka. Selle sees on ka pisike tarvikute panipaik olemas.
Ühesõnaga see on päris korralik nn. „basic“ masin ehk selline alustaja õmbleja masin, millel elementaarselt vajalik on olemas ja millega päriselt ka erinevaid kangaid õmmelda saab. 
Ühtegi lisamugavusi muidugi sellise hinnaklassi masin ei paku, kuid vähemalt on Singeri odavseeria masinad KÕIK METALLIST sisuga. Kes otsib rohkem lisavõimalusi ja veidi võimekamat, suuremat masinat, siis saab mudelirivis juba järgmiste poole vaadata. 

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Õmblusmasin Pfaff Ambition 610

Järgmine

Miks võiks vaadata just HusqvarnaVIKING kaubamärgi poole, kui plaanid soetada väga head õmblusmasinat?

Jaga seda artiklit